Active Show

Ciekawie – to pojęcie względne. Jedni świetnie się bawią na imprezie disco, a inni są niesamowicie podekscytowani rozwiązywaniem zagadek w escaperoomie. Od lat znana jest zasada, że o gustach się nie dyskutuje. Zatem, aby dla Ciebie było ciekawie – zacznij od określenia własnych potrzeb.

Od kilku lat stało się już normą, że imprezy urodzinowe dla dzieci rodzice organizują poza domem, na placach zabaw, w aquaparkach, parkach trampolin czy w innych wymyślnych miejscach. Niestety, nie tyczy się to już ich samych. Jak urodziny to w domu. Dlaczego? Być może wciąż jeszcze pokutuje stereotyp, że taka impreza sporo kosztuje? A poza tym – w tym wieku już nie wypada?

A przecież dzień urodzin to wyjątkowa data i nie ma znaczenia, ile lat kończysz, zawsze jest miło, gdy ktoś pamięta i przyniesie kwiat lub nieduży upominek.  Warto więc z tej okazji wyprawić przyjęcie. Małe czy duże – to już zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań.

Od czego zatem zacząć, by impreza urodzinowa była udana i zarazem ciekawa?

Krok 1. Określ datę przyjęcia. Jeżeli urodziny wypadają w tygodniu, to imprezę najrozsądniej będzie przenieść na piątek lub sobotę.

Krok 2. Sporządź listę gości. Zastanów się, kogo chciałbyś/chciałabyś zaprosić na swoje urodziny. Kto jest dla Ciebie bliski. Liczba gości zależy oczywiście od skali przyjęcia i Twoich możliwości.   

Krok 3. Zastanów się jaką imprezę chcesz mieć – duży bal, małe kameralne przyjęcie, a może disco party w stylu lat ’90, czy imprezę na świeżym powietrzu typu amerykański piknik lub gra w podchody?

Z reguły bale organizowane są z okazji jubileuszu. Jeśli więc obchodzisz okrągłą datę, to być może warto zastanowić się nad takim właśnie rozwiązaniem? Masz wiele możliwości do wyboru.

Krok 4. Załatw kwestie organizacyjne. Jest to jeden z najtrudniejszych punktów w realizacji Twojego przedsięwzięcia. Musisz: znaleźć lokal, wybrać menu, określić ilość trunków, pomyśleć nad oprawą muzyczną i dodatkami, zastanowić się nad atrakcjami. Tak naprawdę, bez obeznania w branży może być trudno. Jednak nie niemożliwe!

Krok 5. Skorzystaj z pomocy profesjonalistów. Jest to punkt opcjonalny, ale bardzo przydatny. Zastanów się, ile czasu zajmie Ci znalezienie odpowiedniego lokalu? Jak długo będziesz poszukiwać dj’a czy zespołu muzycznego? Czy wiesz, która firma cateringowa ma najlepsze ceny w stosunku do jakości serwowanych potraw? Jeżeli marzą Ci się urodziny w stylu Jamesa Bonda, to czy wiesz, gdzie znaleźć dodatki i całą oprawę?

Pytań może być o wiele więcej. A czas, który poświęcisz na poszukiwania odpowiedzi jest bezcenny. W takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem staje się skorzystanie z pomocy doświadczonych osób. 

Powodzenia i pamiętaj, że urodziny są tylko raz w roku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *